O nás

Cestovatelé…ocitli jste se na stránkách dvojice bláznů, kterým přestala stačit jejich malá Česká země a rozhodli se poznat svět. Dvojice snílků, kteří nade všechno milují hory, rozlehlé lesy, jezera a veškeré divy přírody. Šneků, kteří si na cestách nesou všechno potřebné na zádech a nocují právě pod tou hvězdou a tím stromem, které jim osud přivane do cesty. Vysokoškoláků, kteří se chtějí vymanit z koloběhu všedního života, zanechat za sebou přesčasy v práci, politikaření a marné snahy něco změnit k lepšímu. Cestovatelů, kteří chtějí poznat lidi, kulturu a přírodu tolika míst na světě, že jim na to jedna dovolená prostě nestačí…

Už dlouhou dobu mezi námi probíhaly občasné diskuse na téma, kam bychom chtěli cestovat, jaké kopce zdolat a které přírodní krásy, o kterých jsme zatím jen četli, vidět na vlastní oči. Takových míst je strašně moc, a vidět všechno by znamenalo mnoho, možná i mnoho desítek čtyřtýdenních dovolených. Pokud chceme mít v budoucnu rodinu, nezbývá než se s takovými sny rozloučit. Nebo ne?

A tak se jednoho dne stalo to, k čemu naše myšlenky shodně směřovaly. Jednoho dne Terka řekla: „Mohli bychom vyrazit pracovat do zahraničí.“ Já jí na to říkám, že sice možná ano, ale že tohleto a támhleto – zkrátka jsem reagoval dost vlažně. A tak Terka pronesla památnou větu, kterou tohle všechno začalo: „Tak pojedem na cestu kolem světa“.
A bylo to. Kdybychom oba nemysleli na totéž, asi bych stěží okamžitě a s nadšením souhlasil s tím, že se vzdám kariéry, budu šetřit jako blázen a pak veškeré peníze, které by stačily na nové auto, utratíme za to, že strávíme rok a víc ve stanu a levných hotýlcích se studenou vodou, k jídlu chleba a to nejlevnější, co se na ulici sežene.
Prostě šlo jen o to, kdo to první vysloví.

Shodli jsme se také na tom, že co chceme ve světě hlavně vidět, jsou přírodní krásy. Budeme se tedy držet našich zvyklostí a pokusíme se co nejvíce času trávit s batohem na zádech v horách, pouštích, buších a kdovíkde ještě, prostě v přírodě.
Nechceme se ale samozřejmě stranit lidí, takže prozkoumáme i velká města, mentalitu místních lidí i zajímavé kulturní památky.

Rozhodnutí vydat se na cestu kolem světa přišlo náhle, a tak jsou naším největším problémem finance. Co se dá našetříme před odjezdem, ale i tak jsme z hlediska denních výdajů na totálním minimu, a to si ještě spoustu nutných výdajů nepřipouštíme s tím, že se to na cestě „nějak vyřeší“. Pravda je ta, že máme sotva na ubytování a jídlo, snad na letenky a tím to končí… Z toho důvodu nyní počítáme opravdu „každý dolar“. Jakékoliv peníze, které se nám podaří vydělat, dostat darem nebo jako slevu na potřebnosti, každé takové peníze jsou pro nás dalším dnem na cestě, který si můžeme dovolit zaplatit.

Od chvíle společného rozhodnutí se spustil maraton zařizování a příprav. Běh na opravdu dlouhou trať, vždyť sháníme informace pro nějakých 16 států světa!
Víza, letenky, autobusy, co je kde k vidění, jak se kam dostat, kde se dá levně přenocovat a kde jsou které krásné hory, sopky a kopce, na které se dá vylézt… Nic se sice nemá přehánět, ale čím více informací se nám předem podaří sehnat, tím levněji se nám pak snad podaří cestu uskutečnit.
A nejen cestovatelské informace jsou potřeba. Zařídit všechny věci tady doma dá taky práci – kde uložit finance, jaké platební karty, jaké pojištění, přístup k účtu, spojení s domovem, spousta očkování, vyřešit nějaká zdravotní rizika, výpověď v práci, da?ové přiznání a další nezbytnosti…

O průběhu našich příprav se více dočtete na našich stránkách. Než zazní startovní výstřel a my se pohneme z matičky Prahy, budou stránky plnit právě „přípravné“ informace. A pak přípravy skončí, všechno se bude muset zabalit do batohu na záda a naposledy zamáváme nashledanou…

(Ten den by měl nastat někdy na začátku srpna :)

Faktografie:

Ing. Tereza Uxová

28 let, vystudovala Vysokou školu ekonomickou – mezinárodní vztahy + finance a účetnictví, kariéra ČSOB – Specialista controllingu (3 roky), nyní HVB Bank ČR – opět Controlling

Ing. Ludvík Pardubický

28 let, vystudoval ČVUT – systémové programování na katedře počítačů, kariéra – specialista platebních karet Česká Spořitelna (3 roky)

Naši sponzořiCestovní pojištění
Cestovní pojištění od GENERALI

Asistenční služba
Asistenční služba EUROP ASSISTANCE

Hosting stránek
a doména
Profesionální webhosting IGNUM

Stan, spacáky, vařič
Outdoorová výbava COLEMAN

Batohy
Batohy TREKSPORT

Bundy a kalhoty
Gore oblečení TILAK

Nabíječka, baterie
Energie od AVACOMu

Dezinfekce vody
Dezinfekce vody AQUAPLUS

Nádobí, rukavice
Outdoorová výbava YATE

Zpracování fotografií
Zoner Photo Studio

Cestovní kancelář
Cestovní kancelář Alpina

Autobusová doprava
Autobusová doprava Jenda

Prosm, zkontrolujte zadan daje

Pro dokonen rezervace prosm opite kd:

Dkujeme, drek jsme zarezervovali.

Kopii e-mailu s rezervac jsme zaslali vm i organiztorovi svatby.