Návštěvní kniha

Vítejte v návštěvní knize, těšíme se na Vaše vzkazy!

 1. Martina Kykalová

  Ahoj Ludvíku a Terko:) Predem moc zdravim a uz ted drzime s malou Zuzankou ( 7 tydnu:) palce:) Zatim jsem precetla jen uvodni clanek a par uryvku a je to uzasne ctive! takze moc moc dalsi odvahy, chuti a vseho co bude potreba a moc se tesime sledovat Vasi velkou cestu z pohodli naseho domova. Bohuzel nemam zadne cestovatelske zkusenosti v zahranici ani nevlastnim zadnou z vhodnych veci -krome 3dilneho hlinikoveho esusu a stareho spacaku:) ale znam jednoho clovicka co procestoval jizni Ameriku ve vasem duchu cesty, tak pokud budete chtit poslu odkaz. Moc stesticka a neprebernou miru lidskych ctnosti Vam obema preje Martina

 2. Karel Wolf

  AKORAT JSEM SE TU NEDOCETL JAK SE JMENUJETE :-)

 3. Ludvík

  to Karel: napraveno :-)

 4. Martin

  Ahoj, fandím vám. Taky občas cestuju po světě, většinou na vlastní pěst, ale nikdy ne takovém měřítku. Přeju příjemné zážitky.

  P.S. Proč jste úplně vynechali Afriku? Finance? Je to škoda, je tam plno věcí k vidění.

 5. Ludvík

  to Martin: Afrika? Souhra více věcí – jednak finance, jednak se časově ani prostorově do cesty moc nehodí (velká zajížďka), a nějak nás protentokrát až tak nelákala – a když se to sečte, Afrika se nechává na příště :)

 6. Miškin

  Ahoj, tak si dnes chci registrovat domenu po ktery uz dlouho pokokuji, ale ouha uz je fuc :( Jinac vam drzim palce, nikde jsem nevidel jestli uz mate predbezny rozpocet. A jeste ke kapesnimu PC pokud uz ho nemate tak ke Psionu je alternativa HP Jornada (nebo spis psion je alternativa), ktery ma podsvetleny display, ale nejsem si jisty zda i klavesnici.

  hodne stesti

 7. Linda

  ahoj Krymáci! :-) Přeju hodně cestovatelského štěstí! Určitě Vás budu prostřednictvím tohoto webu sledovat. A skoro Vám závidím ten pocit, až se vydáte na cestu a budete si užívat jisté nezávislosti na všem bězném, každodenním dění.
  Kdy budete v Kambodži? S Martinem se tam chystáme v listopadu na tři týdny, ale náš hlavní cíl je Vietnam. Do Kambodži míříme hlavně kvůli Ankor Watu, samozřejmě.
  Tak hodně sil! Skol!
  Linda

 8. Jirka Martínek

  Ahoj cestovatelé,
  obávám se, že jste si vzali příliš velké sousto. Jestli se nakonec rozhodnete pro časově kratší variantu, tak je váš plán cesty zcela nereálný. Tedy za předpokladu, že si z navštíveného místa chcete odnést nějaké zážitky a alespo? trochu jej poznat a že vám nejde jen o odškrtnutí další destinace. Z toho vás ovšem „nepodezřívám“. Způsob cestování, pro který jste se rozhodli, je podle mého soudu ten nejlepší, ale počítejte s tím, že také po čase velice namáhavý a únavný. Hlavně když potáhnete s sebou těžké batohy. Na svých cestách jsem se mockrát potkal s lidmi, kteří se vydali na podobnou cestu jako vy (zejména z hlediska její délky), ale často byli úplně vyřízení. A často ani ne tak fyzicky (i když to někdy taky), ale psychicky. Už vlastně neměli žádnou kapacitu pro absorbování dalších vjemů. Sám obvykle cestuji 3 měsíce v roce a vím, že mi pak trvá skoro celý další rok, než všechno pořádně „strávím“. Vřele vám doporučuji rozsah navštívených zemí zredukovat. Vystavujete se nebezpečí, že si vlastně žádnou zemi pořádně „neprožijete“.

 9. Jirka Martínek

  pokračování:
  Nějak mi ujela ruka a kliknul jsem na „odeslat“. (Nejspíš v důsledku počínajícího stařeckého třasu).
  Před trekem v NP Denali si vyslechněte všechny pokyny rangerů velice pozorně a opravdu je dodržujte. Pravděpodobnost, že se setkáte s grizzlym „face to face“ je velice pravděpodobná. Je to úžasný zážitek, ale asi tak až s týdenním odstupem.

  Většinu míst, které jste si naplánovali, jsem sám procestoval jako „batůžkář“ (byť poněkud odrostlejší). Jen v Indii jsem byl čtyřikrát po třech měsících. Budete-li mít nějaký konrétní dotaz, rád jej zodpovím (tedy jestli budu vědět jak).

  Přeji co nejvíce pohodovou cestu, co nejméně zdravotních problémů a šťastný návrat. Držím Vám palce a se zájmem bude Vaši cestu sledovat.

  Ahoj,

  JM

 10. Jirka Martínek

  A ještě jedno pokračování a už dám pokoj:

  Po přečtení Vašich plánů jsem se dostal do cestovatelského „tranzu“ a hned bych někam zase vyrazil (není to tak dávno, vlastně jenom měsíc, co jsem se vŕátil z poslední cesty). Pořád přemýšlím, jak bych postupoval, kdybych se rozhodl cestovat déle než jeden rok a bylo mi tolik, kolik Vám, a byla by to moje první opravdu velká cesta. Jednoznačně vyhrává jihovýchodní Asie a k tomu Indie. (A rok Vám skoro nebude stačit, protože uvidíte místa, odkud se Vám nebude chtít odjet). A k tomu stačí jedna zpáteční letenka a pětikilový batoh (včetně váhy batohu). Věci pro pro případný trekking v horách (např. Ladakh a Zanskar v Himálaji – jeden z mých nejskvělejších cestovatelských zážitků – trek Lamayuru – Padum) si můžete velice levně půjčíte na místě. A cestovní náklady jsou vskutku minimální, zážitky maximální. Troufnu si říci, že na takovéto cestě byste utratili pouhý zlomek z té plánované. Tím se vlastně nakonec dostávám k tomu, co jsem asi chtěl říci na začátku. Podle mého názoru (podpořeného dost velkým počtem cest po celém světě) si myslím, že cesta „kolem světa“ není to pravé ořechové. Nikdy nebude mít dost času a nebude si moci dopřát „luxus“ zístat o něco déle na místě, které vás chytne u srdce. A také se blíže neseznámíte s místními lidmi atd. Ne, už dost, končím.

  Jestě jednou přeji šťastnou cestu.

  JM

 11. Ludvík

  2Martina: Ahoj, gratulujeme k malé Zuzance a díky za přání. Ešus už máme a spacáky taky, ale přesto moc díky za podporu! :-)

 12. Ludvík

  2Miškin: Tak s doménou jsme koukám měli štěstí. Je to naše cestovatelské „motto“ a tak byl název domény jasný. Ještě že jsme přišli dřív :-) Co se týče Psiona a Jornady, tak Jornadu znám, ale taky už je dost velká a vydrží málo na baterky. Nakonec povezeme Nokii 9300i.

 13. Ludvík

  2Linda: Ahoj takyKrymáci! Díky moc za pozdrav a přání. Což na dění tady budeme nezávislí, ale zase budeme závislí na spoustě jiných věcí – prostě, nejde být úplně nezávislý :-) Do Kambodže se dostaneme odhadem tak o rok později než Vy :-) takže bohužel. Ale perfektně si to tam užijte, a dejte vědět jaké to tam je a co je tam nejlepší vidět, už se těšíme na tipy! Šťastnou cestu i Vám!

 14. Ludvík

  2Jirka Martínek:
  Ahoj a díky za náměty a názory. S řadou tvých připomínek souhlasíme a jsme si jich vědomi. Sami jsme zvažovali, jestli má taková cesta vůbec smysl a zda budeme schopni takhle dlouhou a náročnou cestu ustát.

  Ale dnes si myslíme, že ano. Samozřejmě, že žádnou zemi neprocestujeme tak, jak by se to dalo za několik měsíců – na druhou stranu si nemyslím, že (např.) za měsíc v Indii bychom si odtamtud neodnesli zážitky a nepoznali ji alespo? trochu. Samozřejmě, že šest měsíců v Indii se ti dostane mnohem víc pod kůži, ale myslíme si, že naše cesta není z tohoto hlediska nereálná.

  Samozřejmě cesta „natěžko“ s velkým báglem je o hodně namáhavější, ale v mnohých místech jediná možná s naším rozpočtem (např. Aljaška) a jediná, která umožní přírodu opravdu poznat. Půjčení věcí na kempování asi jde, pokud vyrazíš na třídenní trek, ale ne třeba na deset dní v divočině – potřebuješ mít vybavení odzkoušené. Jsme si vědomi toho, že hned od začátku musíme pravidelně zařadit odpočinkové dny – jak pro fyzickou, tak i psychickou regeneraci. Navíc máme pracovní vízum na Nový Zéland, kde bychom chtěli strávit pár měsíců, což naší cestu v podstatě rozdělí napůl a umožní nám to načerpat síly na její pokračování.

  Cesta kolem světa má své kouzlo – už jen v tom názvu, ale jen o tom to samozřejmě není. Je to o tom, že nám to umožní vidět všechna místa, o kterých sníme. Neutratíme za letenky nepřijatelné množství peněz, jako kdybychom na každé místo vyráželi zvlášť z domova, a stihneme to ještě před tím, než budeme mít rodinu. Protože jakmile začneme uvažovat o rodině, budeme následující čas věnovat primárně dětem, a pokud budeme zvládat nějaké to menší cestování, tak asi spíš po Evropě – dnes si nedovedeme moc představit cestovat s malými dětmi do méně vyspělejších zemí jako Jihovýchodní Asie či Latinská Amerika (i když známe takové dobrodruhy).

  Chceme toho vidět hodně, ale nikde není psáno, že náš časový plán a trasa jsou pevně dány. Právě naopak, jsou to jen jakási vodítka. Pokud se nám bude někde líbit, zůstaneme déle a zkrátíme pobyt jinde, kde to zajímavé nebude. Můžeme některá místa úplně vynechat, a jiná přidat. Ano, je tam pár časových mezníků, ale jinak si v podstatě můžeme dělat, co chceme až do té doby, než nám dojdou peníze…:-))

  Udělat velkou cestu do Indie je hezká věc, a Indie má bezesporu co nabídnout, ale – divočina a řeky Aljašky, Andy, Australský outback nebo Transsibiřskou magistrálu tím nenahradíš. Je to jen jedna země, jedna kultura. Sice v mnoha podobách, leč pořád jen jedna. My chceme projet vše, o čem jsme snili, a napříště už budeme vědět, kam se chceme podívat znovu a důkladněji.

  Ad grizzly – v Americe jsme už byli a medvědy už viděli (tedy jen černé), takže nějaké pokyny jsme si už předtím vyslechli a určitě si to klidně necháme ještě jednou zopakovat. Nejsme žádní frajeři a svou kůži máme rádi :-)

  Ad práce – netuším, v jaké oblasti pracuješ, ale my jako regulérní zaměstnanci nemáme šanci si každý rok brát 3-6 měsíců volno. A dávat co třičtvrtě roku výpověď asi není zrovna nejšťastnější řešení…:-))

  Každopádně bude asi hodně zajímavé si po návratu udělat malou rekapitulaci ve smyslu – bylo to náročné, ale super, nelitujeme a klidně bychom si to zopakovali či už nikdy více…:-)). Tudíž na podzim roku 2009 uvidíme…:-))

 15. martina

  Ahoj děcka! Taky Vám přeju hodně štěstí na cestu! Taky na vás budeme myslet a přeju vám ať si to moc užijete, prostě ať to opravdu stojí za to!

 16. Luboš Soudek

  Ahoj Ludvíku,
  je mi líto, že jsme se minuli při rozlučce v ČS. Ale nevadí, budu Vás sledovat! Zdravím i Tvou přítelkyni a přeju mnoho zdaru !

 17. Ludvik

  2martina:
  Ahojky a diky za prani! Uz jsme si pomalu mysleli, ze snad ani neexistujete :-) Napiste na maila jak se mate a tak vubec… :-)
  Ludvik

 18. Ludvik

  2Lubos Soudek:
  Ahoj Lubosi! Taky me to mrzi, ale co nadelas, neda se zvladat vsechno :-) Mejte se tam vsichni moc fajn, diky za zpravu a zustante nam verni :-)
  Ludvik

 19. Anonymní

  oba vás zdravím a přeji hodně štěstí.libor

 20. Libor

  Zdravím Vás oba z litoměřické porodnice, čekám na další zprávy, hodně štěstí.libor

 21. Bali

  Suprovní stránky!

 22. Aleš&Katka&4kluci

  Zdravíme vás a přejeme krásnou cestu plnou zážitků. A nebojte se cestovat se dá i s rodinou.

 23. renata

  Máte moc hezký stránky :-))

 24. Stepan Javorcak

  Nazdar decka, pekny stranky. Nechapu jak to muzes Ludviku na ceste udrzovat, ja jsem rad kdyz napisu obcas denik. ted si nejsem jistej jestli jste vynechali Columbii. Je to jedna ze zemi ktera opravdu stoji za to. Urcite taky vyrazte do Bolivie, kde muzete chytit nakladni lod z Trinidat do Guamarin(hranice s Brazilii) (9dni vcetne jidla za 25$ a zadni turisti ;O)) je to jedna z mojich nejhezcich plavem v Amazonii. Take jeden ceskej par otevrel hostel v Bolivii. Pokud budete chtit vice info dejte vedet.
  Ja uz to mam za par zbyva mi jen neco pres mesic dostat se ze Sudanu do Egypta a pak domu. A tak verim, ze se nezapomenete na ceste kolem sveta jako ja tri a pul roku :o))

  Hodne krasnych zazitku a bezpecnou cestu preje Stepa t.c Khartoum Sudan

 25. laban

  Ahojky obcas zabrousime na vase stranecky a fandime:-)doufame ze az prijedete bude naka beseda nebo neco na ten zpusob.:-)no my s misou ted mame plne ruce prace to vite divadlo divadlo divadlo ja i miska:-)po novem roce chceme na prkna uvest sny sv.noci…:-)a ted se budeme snazit i malinko podnikat:-)tak snad se zadari…paaa m+m

 26. roma.nek

  Zdarec,
  užijte si vánoce a silvestra v teple a nepřehánějte to s dárkama, nebo je pak budete muset tahat na hrbech. Pěkné vánoce Vám přeje roma.nek s Míšou a Kubíčkem
  ps. kubíček už za pomoci chodí a dělá nám pořádek ve skříních

 27. Ludvik

  2Stepan Javorcak:

  Ahoj!
  Mas pravdu, udrzovat to vsechno zabere strasne moc casu, vubec jsme si predtim neuvedomili jak moc. Trochu nam v tom pomaha mobil na kterem piseme clanky a mejly dopredu, ale i tak vidis na strankach ze absolutne nestihame :-(
  Kolumbii jsme vynechali, jednak se opravdu neda zvladnout vsechno a druhak jsme si precijen nebyli tou stredni Amerikou moc jisti z hlediska bezpecnosti a tak. Takze nekdy priste… :-)
  V Bolivii momentalne jsme (nestihame ani odpovidat na maily a komentare :-), ale Terka moc dzungli v lasce nema, takze jsme ji nakonec vypustili uplne. Navic se tesime na treky v Patagonii, ktere bychom nestihli, kdybychom vyrazili do dzungle. Takze tentokrat dostaly hory jednoznacnou prednost pred dzungli a Amazonii…

  Diky za prani, doufame ze ses dostal domu v poradku a prejeme prijemnou aklimatizaci doma. My se snad tak moc nezapomeneme, alespon zatim to na to nevypada :-))

 28. Matt

  Zdravim,
  hodne stesti na cestach preji a diky za velmi uzitecny web. BTW rad bych položil par otazek panu Martinkovi(zda se byt zkuseny cestovatel), mohli byste mi na nej poslat kontakt, prip. pokud se zde objevi, napiste mi pls. na muj mail: themat@seznam.cz. Dekuji

 29. Petra

  Ahoj, desne vam zavidim,protoze jsem se prave vratila z cesty po JV Asii a klido pido bych hned nekam zase vyrazila, ale nemuzu. Kazdopadne bych se chtela zeptat, jaky mate cca denni rozpocet? Diky

 30. Terka

  2 Laban: Ahojky Labanku, moc dekujeme za vase vzkazy a zdravime i vas s Misou do Prahy. Je prima vedet, ze nas sledujete a fandite nam. Moc nas to tesi. Kdyz budete mit chut a naladu – klidne napiste vic, abychom vedeli, jak se pro zmenu mate vy doma (mejlik na nas mate) :-)). Tak zatim

 31. Terka

  2 Petra: Ahojky, to skutecne verim – koukali jsme na vase stranky a vypada to, ze jste si to uzili paradne. Super fotky i povidani, mozna ze i nejake info nacerpame pro sebe :-)).
  A k tomu rozpoctu. Rozpocet mame na kazdou zemi jiny, v prumeru bez letenek to vychazi asi na nejakych 12-13 dolaru na den. Nejlepsi bude asi podivat se do starsich clanku, kde mame primo clanek s nazvem Rozpocet (kategorie Priprava cesty) a tam je excelova tabulka s nasimi predodjezdovymi odhady kazde zeme. Jsou tam celkove castky zivotnich vydaju, pocet dni, doprava je zvlast a jeste na kazdy den je pridano 5 dolaru na ostatni vydaje (vstupne, obnova vybaveni,…). Musim rict, ze zatim se nam dari se do odhadovanych castek vejit vcetne mistni dopravy (letenky jsou samozrejme mimo).

 32. libor P

  Moc Vás oba zdravím . Libor

 33. Daniela

  Ahojky,

  zdravím Vás po dlouhé době, jaké byly vánoce ??? Jo, je to trošku opožděná otázka, ale přeci :-)
  Strašně Vám fandím a pořád o Vás někde mluvím, protože mě ještě pořád nepustilo nadšení z vaší cesty. A tak rozesílám odkazy na Vaše stránky, protože když o Vás někomu řeknu, hned se chce podívat co je to za blázny … teda samozřejmě v dobrém.
  Přeju Vám spoustu štěstí na správné lidi, žádné ztráty a pohodovou cestu :-)
  pa, Daniela

 34. Brčo

  Čaute cyklisti.Tak trošku vám závidím,aj keď neuznávam „cestu okolo sveta“ na jeden šup.Ja si to dokážem vychutnávať tak 3-4 mesiace,potom potrebujem pauzu,aspo? pracovnú.No verím tomu,že teraz si na zélande „odpočiniete“ pri práci od cestovania a po pár mesiacoch pôjdete akoby na novú cestu,s čistou hlavou a elánom.Držím palce a nech sa darí.Brčo

 35. Jirka Puršl

  Zdravím cestovatele!
  Taky se připojuji k těm, kteří závidí, ale „každý svého štěstí strůjcem…“ 8-) Jsem rád, že v podstatě vše klape a daří se držet plán i finance. U nás jde život stále dále, občas někdo v práci odejde, někdo nový přijde. Na vás oba občas vzpomeneme nad nepravidelnou sklenkou „…copak asi dělá Ludvík s Terkou?…“. Takže zdravím za všechny ze 7350 a hodně zdaru do dalších dobrodružstvích!!!
  Jirka

 36. chuffu

  Zdravím cestovatelé,
  taky bych vyrazil na nějakou takovou cestu, ale nevím jestli se mi to někdy povede. Přeji mnoho štěstí a odvahy. Jinak super stránky
  Jirka

 37. Terka

  2 Brco: Ahojky, diky za povzbuzeni. Musime souhlasit s tim, ze odpocinek neni od veci, i kdyz na druhou stranu jsme si na ten cestovatelsky rytmus docela zvykli. Proste misto pracovani resime kazdy den cestovani. Teda resili jsme…ted jsme si skutecne po nejakou dobu uzivali pevne strechy nad hlavou a je to fajn. Nase odpocivani se vsak rychle blizi ke svemu konci a za chvili zase vyrazime do boje :-). Baterky jsou snad radne dobity, tak doufejme, ze to vydrzi az do konce…

 38. Terka

  2 chuffu: Zdarek Jirko…neni to tak slozite, jak to na prvni pohled vypada. Chce to jen se skutecne zamyslet nad tim, co chces, zhluboka se nadychnout a skocit :-). A ani to nemusi byt na tak dlouho, jako to mame my – kazda cesta ma neco do sebe. Kdyz jsme se k tomu dokazali rozhoupat my, dokaze to kazdy. Takze drzime palce, aby te to nase cestovani nakoplo a sam jsi podnikl neco podobneho. Radi povzbudime i radou vypomuzeme…Jo a diky za oceneni stranek – snazime se, snazime :-)

 39. chuffu

  No cestu kolem světa neplánuji, ale začínám se zajímat o Transsibiřskou magistrálu, je to můj dávný sen. Takže sháním informace a začínám trochu plánovat. Je to přeci jenom schůdnější než kolem světa. Ale nikdy neříkej nikdy.

 40. Terka

  2 Chuffu: Tak Transsib? Tim se chystame na navrat do Evropy – z Pekingu do Ulanbataru, pak na Bajkal a pak do Moskvy. Takze pokud jim pojedes driv jak my (coz vypada tak na pristi leto), budeme vdecni za jakoukoliv informaci. Sami nemame moc casu neco shanet a resit dlouho dopredu. Vetsinou se vsechno resi tak nejak resi za pochodu :-)

 41. chuffu

  No já to vidím až tak za 2 roky, není to zrovna finančně levná záležitost, takže musím nejdřív našetřit penízky. Tedy pokud nevyhraji :)

 42. Ludvik

  2chuffu:
  tak to tam asi v tom pripade budeme driv nez ty, takze te budeme zasobovat informacemi. Teda aspon pokud dostaneme viza :-)

 43. Míša

  dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik zhruba taková cesta kolem světa stojí,vím,že je to asi těžký odhad.

 44. Míša

  Jé,tak už nic lidičky,našla jsem zde rozpočet,nějak jsem se špatně dívala :-D

 45. CocaColda

  Moc držím palečky a pozor na chorobu ponorkovou. Mimochodem, dobrý název webovek, tak jak je to i skvělá píse? Oldřicha Janoty a v coververzi od M?ágy a Žďorpu. Obohacujete mé obzory a ucpali jste pár mých děr a mezer v zeměpisu. Kofolda

 46. martina a honza

  Ahoj T a L! :-)

  Po delší době koukám na vaše stránky, a je vidět, že si to pořád hezky užíváte a to je dobře :)
  Takže dál držíme palce! Taky už sem o vás hodně lidem vyprávěla. Je zajímavé, kolik lidí říká, že by se na tkovou cestu rádi vydali a jak málo jich má opravdu odvahu to udělat.

  Tak se mějte moooooc hezky!

 47. Honza Eder

  Ahoj cestovatele,
  uz se tesim az dorazite a pokud budete delat nejake prednasky o tomto dobrodruzstvi, urcite nebudu chybet. Hezky den

 48. Petr

  Ahoj,
  taky bychom rádi s přítelem vyrazili na cestu kolem světa..tak na rok….rok a půl…ke konci června 09 končíme v práci…léto bychom si ještě chtěli užít po Evropě autem a pak asi v půlce srpna vyrazit směr Indie, Čína, Jihovýchodní Asie, Austrálie, NZ, Pacifik a Jižní a Sever.Ameriku. Takže obráceně než jste vyrazili vy. Asi bychom vynechali arabský svět, bývalé státy SSSR a Afriku, ty snad až někdy jindy..i.. když se to může ještě v průběhu cesty změnit.
  Ted jsme právě ve stádiu příprav…Peníze nějaké máme, čas taky a asi bychom to nepojali až tak zálesácky jako vy, má to určitě svoje kouzlo, ale už jsem trochu pohodlný a zhýčkaný…..spíš máme představu noclehů po hostelech a levnějších hotýlcích, takže ani nepočítáme, že bychom vzali stan a spacáky.
  Brouzdáme po netu a hledáme nějaké dostupné info. Vaše stránky mě fakt zaujali…máte to dobře zpracované a fandím vám.
  Já už tedy byl před lety půl roku na Zélandu na stuiích angličtiny a lecos jsem si už i projel…Kuba, Salvador, Honduras, Guatemala, Thajsko, Singapoure, NZ, Samoa, Japonsko-Nagoja, a kus Evropy, ale ted by to bylo přeci jenom něco jiného. Právě řeším zásadní problém – letenky!! Píšete, že je výhodnější si kupovat letenky vždy z místa na místo…ale slyšel jsem, že existuje třeba něco jako Asijský pas nebo i Čínský pas ??? pak by ta letenka kolem světa třeba s 10městy nebyla úplně od věci…a pak si z toho kterého města objet tu část okolo….Balení a pojištění také budeme už brzo řešit…díky tady za tip na Pojišťovnu Generali…určitě se na ní obrátíme.
  Přeju vám oběma hodně krásných a nezapomenutelných zážitků na cestách a pište…určitě se na vaše stránky brzo vrátím. Petr

 49. Hyrax

  Ahoj cestovatelé, jsem švagrová Lukáše a kamarádka Loret, které jste potkali před měsícem a půl v Bankoku. Vidím, že se vašimi stránkami nechali inspirovat, což udělali moc dobře. Máte je přehledné a moc hezké. Jsem ráda, že na té jejich pouti po světě narazili na kousek domoviny (i když je fakt, že vy už domovinou asi moc „nesmrdíte“ :-) Přeju Vám pohodový dojezd do ČR a dost prostoru na vstřebávání nových zážitků.

 50. Míra

  …klobouk, čepici atd. dolů…:) Takhle nějak se asi plní sny. No já teď vyrážím na Zéland, původně se mi to zdálo jako velký plán, ale když vidím vás…
  Ať se daří, zůsta?te co nejdéle. Domů- do Čech není zatím třeba spěchat:) já spěchám ale pryč… Otázkou zůstává jak to pak vydržíte delší dobu na jednom místě???
  …znám to podle sebe. Je to teprve cca šest měsíců co jsem se vrátil ze Skandinávie…
  Hodně štěstí, zdraví a přiměřeně financí. Ahoj. Míra.

 51. Terka a Ludvik

  2 Hyrax:

  Ahoj svagrova,

  setkani s Lukym a Loret bylo skutecne suprove. Nejen, ze to jsou dva uzasni lidickove, ktere bylo moc prijemne poznat, ale i celkove tim, ze nejsou na ceste tak dlouho jako my, bylo uzasne nasavat od nich tu nasi vzdalenou domovinu (kterou my uz skutecne moc nesmrdime) a hlavne prebirat neco z toho jejich cestovatelskeho optimismu a nadseni. Preci jen, my uz jsme po roce a pul v urcite mire utahani a otupeni, a tak bylo uzasne videt cestovatelsky svet zase jejich ocima, ktere my jsme na zacatku meli taky :-).
  Moc jim fandime, sledujeme jejich kazdy druhy krok a je docela prca porovnavat zazitky ze stejnych mist.
  Diky za podporu a za nadseni – stejne my prejeme jim, nebot zatimco my uz pomalu finisujeme, oni jsou stale jeste porad zelenaci na pocatku :-).
  Hodne zdaru do nasi vzdalene domoviny a treba nekdy na videnou.
  Terka a Ludvik

 52. Terka a Ludvik

  2 Mira:

  Ahoj Miro,
  pozdravuj od nas na Zelande. Je tam krasne zeleno, zaoveckovano a v zime pekne lezavo. Priprav se na to, ze Zelandani neznaji izolace a centralni vytapeni :-). Jinak je to hezka a prijemna zemicka.
  Jo a az pojedete pres Arthur Pass – nezapomente se zastavit u Cave Streamu – super male jeskynarske dobrodruzstvi, kde na vas nezustane temer nitka sucha :-).

  Jojo – navrat asi bude krusny a sami o tom zatim radsi jeste nepremyslime. Ackliv se to blizi rychlosti blesku. Klidne bychom si to i prodlouzili, ale penizky vyjdou tak akorat na podzimni navrat. Pak uz bychom se museli nekde usadit a zacit vydelavat. A to si porad myslime, ze doma to pujde nejlip…protoze vsude dobre, doma nejlepe :-). Holt si nejak budeme muset zvyknout a ono to snad nejak pujde…

  Hodne stesti na Zelande – at jiz cestovne ci pracovne a treba zase nekdy na slysenou.

 53. Terka a Ludvik

  2 Petr:

  Ahoj Petre,

  to skutecne vypada jako hodne velka vyprava – opravdu jak ta nase. Jen po vzoru ostatnich vyrazite tim spravnym smerem – to my si to pluli proti proudu :-).
  Jsme radi, kdyz nase stranky dokazi alespon trochu pomoci ostatnim cestovatelum v rozhodovani se a planovani – castecne to byl i zamer. Bohuzel jsme jen neodhadli potrebne mnozstvi na zpracovani vseho a tak nas mrzi, ze jsme tak hrozne pozadu. Ale to je holt zivot…

  Co se tyce letenek, tak bohuzel s leteckymi pasy moc neporadime. Protoze jedna nase polovicka nema rada letani, snazime se letadla vyuzivat co nejmene a jen tam, kde je to nezbytne (jinak se proste do dane destinace neda). Takze napriklad Jihovychodni Asie, Cina, Indie…vse se snazime jezdit po zemi a nejake mistni hromadne letenky jsme nikdy neresili.

  Na velke presuny mezi kontinenty existuji letenky okolo sveta (Round the world ticket), ktere nabizeji ruzne letecke aliance, jsou ruzne drahe (v zavislosti na poctu zastavek a kontinentu) a zahrnuji odlisne destinace. Bohuzel pro nas ani tyhle nebyly vyhodne, protoze ani jedna z letenek neobsahovala vsechny destinace, ktere jsme potrebovali (vzdy bychom museli neco dokupovat), a hlavne vsechny byly limitovany na rok. Takze nakonec jsme vsechny hromadne letenky vzdali a proste to kupujeme jako jednosmerne lety vzdy za pochodu. Nechceme rikat, ze je to stoprocentne nejvyhodnejsi varianta pro vsechny, ale pro nas vzhledem ke kombinaci casu, destinaci a kontinentu to byla. Navic v dobe naseho odjezdu nebylo vubec jednoduche jak informace o nich, tak i vlastni letenky jednoduse sehnat (letenky se museli kupovat v zahranici). Co vime, tak je zacala nabizet Student agency (mozna i nekdo dalsi), takze tim se zase vsechno zjednodusuje.

  Ad spani po hotylcich a hostylcich – jednoznacne v Asii resime timto zpusobem spani i my – je to jednoduche a levne. Jedine, co muzeme doporucit – nevime, v jake cenove urovni ubytovani se budete pohybovat vy, ale ta levnejsi ubytka dost casto nemivaji zadnou prikryvku. Jen prosteradlo na posteli – pak se tedy nejaky vlastni prehoz ci vlozka do spacaku hodi.

  Prejeme hodne sil pri planovani cesty a pak i pri jeji vlastni realizaci a kdybychom mohli s cimkoliv pomoct, dejte vedet – kdyz muzeme, pomuzeme.

  Terka a Ludvik

 54. Miriam

  Ahojky !
  Moc se mi líbí Vaše fotky ! hodně štěstí !!!! :-)))

 55. Dana

  Moc pekne stranky. Hlavne se mi libi, ze jste dali na web informace o tom, co jste s sebou vezli, kolik jste utratili, protoze to urcite pomuze mnoha dalsim pri jejich cestovani :). Pro ostatni cestovatele je to daleko zajimavejsi, nez se procitat deniky plnymi nepodstatnych veci.
  Jinak Vam zavidim, taky bych chtela vyrazit alespon na rok, ale muj (dnes uz) manzel se mnou toto nadseni nesdili :(. Alespon, ze nas ted cekaji dva mesice v Chile a Argentine :)

  Kdyz jsme jeli v roce 2000 na kole 7 tydnu po jizni Evrope, tak jsme si uz nekde v rozpalenem Recku rekli, že symbolickým koncem cesty bude ?íp. Když člověk projížděl tou vyprahlou pustinou, tak si uvědomil, že praotec Čech si zase až tak špatně nevybral. Sice jsme si kvuli tomu jsme si zajeli nekolik desitek kilometru, ale byla to dobra tecka :). http://www.sedlonka.com/zahranici/na_kole_po_evrope_01/informace.htm

 56. Cestování

  Sice je to jiz par let od vasi cesty, ale stale jste skvely zdroj informaci! Diky moc

Naši sponzořiCestovní pojištění
Cestovní pojištění od GENERALI

Asistenční služba
Asistenční služba EUROP ASSISTANCE

Hosting stránek
a doména
Profesionální webhosting IGNUM

Stan, spacáky, vařič
Outdoorová výbava COLEMAN

Batohy
Batohy TREKSPORT

Bundy a kalhoty
Gore oblečení TILAK

Nabíječka, baterie
Energie od AVACOMu

Dezinfekce vody
Dezinfekce vody AQUAPLUS

Nádobí, rukavice
Outdoorová výbava YATE

Zpracování fotografií
Zoner Photo Studio

Cestovní kancelář
Cestovní kancelář Alpina

Autobusová doprava
Autobusová doprava Jenda

Prosm, zkontrolujte zadan daje

Pro dokonen rezervace prosm opite kd:

Dkujeme, drek jsme zarezervovali.

Kopii e-mailu s rezervac jsme zaslali vm i organiztorovi svatby.