Finální statistika výdajů na naší cestě

Středa 6.4.2011

vydaje.gifAktualizováno za celou Cestu kolem světa!

Ti, kdo sledují naše stránky bedlivě si už určitě všimli, že statistiky, čísílka, gramy a kilometry nás baví. Těm, kdo to ještě nevědí, to tímto dáváme na vědomí :-). Po celou dobu cesty jsme si vedli poměrně přesnou evidenci finančních výdajů; hlavně pro to, aby nám peníze na dokončení cesty vůbec vystačily, druhak čistě z vlastní zvědavosti a v neposlední řadě abychom pomohli ostatním cestovatelům. Takže hurá na to!

(malá poznámka: V minulosti jsme na naše statistiky dostali i několik nevybíravých komentářů a poznámek, takže ještě jednou: děláme to, protože nás to baví a protože si myslíme, že to může hodně lidem pomoct a hodně lidí zajímat. Nepatříte-li do této skupiny, prostě to pro tentokrát přeskočte :-))

Ještě než se zakousnete do složitě vypadajícího Excelu – pokud by vás to nebavilo, za pár dní přidáme ještě další článek, kde budou některé zajímavé a důležité závěry znázorněny ve zkratce a s pěknými grafy – takže z nich získáte zajímavé poznatky i pokud máte jen pár minut. Budeme také pokračovat dalšími statistikami – ceny přespání, ceny a rychlost dopravy,…zkrátka se máte na co těšit.

Takhle si vedeme evidenci…

Výdaje jsme rozdělili do několika základních kategorií – některé z nich považujeme za nezbytné (jídlo, ubytování,…) a jiné za zbytné (např. suvenýry) – a posčítali jsme je dle jednotlivých navštívených zemí. V následujícím excelovém souboru najdete vše – na jednom listu jsou výdaje v místní měně, na druhém listu převedeno vše pro jednoduchost do amerických dolarů (pokud člověk cestuje více zeměmi, je výrazně jednodušší přemýšlet právě v dolarech). Následně vše sečteno, podtrženo a ještě pro představu převedeno do korun.

Do statistiky nezahrnujeme finance, které jsme utratili za 60 dní našeho pracovně-odpočinkového pobytu na Novém Zélandu – ty nepovažujeme za náklady za cestování a navíc byly pokryty z peněz, které jsme si na Zélandu prací vydělali.

FIN?LNÍ STATISTIKA VÝDAJŮ (Excel)

Pokud byste chtěli podle nás odhadovat své výdaje v daných zemích, mějte na paměti, že vzhledem k délce cesty a nejistotě jsme, zvláště zezačátku, tlačili většinu výdajů na co nejnižší možnou úrove?. Což tedy odpovídá těm nejlevnějším možnostem ubytování (či kempování), vaření z vlastních zásob či nákup housek s paštikou v supermarketu. Kdybychom měli o něco víc peněz, rádi bychom si i my za úrove? některých věci připlatili. Toto nebyla dovolená :-)

Vzhledem k časté otázce, jak jsme celou cestu financovali, odpovídáme přímo zde – celá cesta byla financována z našich úspor, které jsme měli nashromážděné již před cestou. K tomu jsme si na Novém Zélandu vydělali za 5 týdnů práce cca 5000 NZD (cca 55 000 Kč), z čehož jsme asi polovinu utratili za oněch 60 pracovně – odpočinkových dní a zbytek při původně neplánovaném pobytu na Fidži.

Pokračováním rozboru výdajů budou poznámky k jednotlivým zemím, které uveřejníme pro přehlednost v samostatném článku (dlouhé články nestihnete přečíst u ranní kávy :-)

9 komentáře k článku "Finální statistika výdajů na naší cestě"

 1. Miri a Luky

  Čuste děcka,

  už pro vás připravujeme takový malý přehled toho, jak se to podařilo nám, kdž vás ta čísílka tak zajímají, k tomu i mejl, ale momentálně máme pořád něco na práci, takže to ještě chvilinku potrvá. Mějte se báječně a užívejte, užívejte. Moc Vás zdravíme ze zimy se probouzejícího Zealandu, je to nádhera, když už tady pomalu všechno kvete.

 2. Peter

  No neviem si predstavit, ze by som prezil s tak malo financiami. Mate moj respekt :)

 3. Jana

  tak si detailne prezeram vase vydavky a nesedi mi tam jedna vec:)
  v lokalnej mene CLP v chile mate nezbytne vydaje celkovo 600 a v USD je to 1020.
  za 1USD je 456CLP, takze niekde tam mate chybu:D

 4. Pavel

  Ahoj, pekna cesta i vydaje. Musim rict ze ja na svych cestach po svete za mesic utratim okolo 15 tis za nutne vydaje. Kdyz se k tomu prictu viza a letenky tak je to asi stejna kotegorie cestovani, takze mi to taky tak nejak fifnancne vychazi.

 5. Ludvik

  2 Peter: Díky, vážíme si toho :-)

 6. Ludvik

  2Jana:
  Ahoj a díky za upozornění. Ve skutečnosti tam chybělo, že se jedná o tisíce CLP, stejně jako se jedná o tisíce v Indonésii, Vietnamu, Kambodži a Laosu. Už jsem to v souboru opravil.
  Takže to bylo 600 tis CLP, což tehdy vycházelo na těch 1000 USD.

  Ludvík

 7. Adri

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik Kč jste získala od sponzorů? Děkuji

 8. Ludvik

  2Adri:

  Ahoj, od sponzorů jsme neměli žádné přímé finance (rozuměj peníze).
  Pouze pojištění a různé finální výrobky… více je popsáno na stránce
  http://www.cestajecil.cz/nasi-sponzori/
  (nebo kliknout na odkaz „Naši sponzoři“ vpravo nahoře na stránkách)

  Kolik to dohromady dělalo v penězích jsme nikdy nesčítali, protože není jasné, jakou cenu započítat (například cestovní pojištění se ve dvouleté variantě ani nedalo tehdy pořídit…)

  Ludvík

 9. Petr

  Čekal bych mnohem více, super statistika :-)

Naši sponzořiCestovní pojištění
Cestovní pojištění od GENERALI

Asistenční služba
Asistenční služba EUROP ASSISTANCE

Hosting stránek
a doména
Profesionální webhosting IGNUM

Stan, spacáky, vařič
Outdoorová výbava COLEMAN

Batohy
Batohy TREKSPORT

Bundy a kalhoty
Gore oblečení TILAK

Nabíječka, baterie
Energie od AVACOMu

Dezinfekce vody
Dezinfekce vody AQUAPLUS

Nádobí, rukavice
Outdoorová výbava YATE

Zpracování fotografií
Zoner Photo Studio

Cestovní kancelář
Cestovní kancelář Alpina

Autobusová doprava
Autobusová doprava Jenda

Prosm, zkontrolujte zadan daje

Pro dokonen rezervace prosm opite kd:

Dkujeme, drek jsme zarezervovali.

Kopii e-mailu s rezervac jsme zaslali vm i organiztorovi svatby.