Vybavení na cestu – obecně

Úterý 3.4.2007

Balení batohuCo si s sebou člověk vezme na cestu kolem světa? ?íká se pas, kreditku a plavky… tak to by bylo hezký, ale asi to s naším záměrem lézt po horách nebude to pravé…

A tak už nějakou dobu skládáme dohromady naše zkušenosti, co nám kde a jak dobře sloužilo, co kdo vyrábí a prodává a co by se mohlo hodit. Abychom nedopadli tak, že půlku batohu bude zabírat spacák, druhou foťák a zbytek bude muset zůstat doma :)

No a protože chceme, aby tyhle stránky taky sloužily dalším cestovatelům, větším či menším, zkušenějším i méně zkušeným, pokusíme se tu trochu rozpitvat budoucí obsah našeho batohu i se zdůvodněním, proč si chceme vzít zrovna tohle a naopak nechceme zrovna támhleto… Samozřejmě jsou to taky naše úvahy, nejlepší rady budeme moct dát během cesty (až se nám něco neočekávaně rozpadne), případně po návratu (to už se rozpadne určitě všechno :)

Zdůrazněme si dvě základní, hlavní a veledůležité věci, od kterých se bude odvíjet veškeré naše další uvažování:

 • budeme se pohybovat hodně v přírodě, budeme se snažit strávit více času v přírodě než ve městě, treky nebudeme dělat uzavřené, ale s batohem na zádech se budeme posouvat pořád dál…
 • vážíme oba do 60kg, což znamená, že naše tělesná konstrukce dlouhodobě batoh o váze 30kg fakt nezkousne

->> Z čehož ve výsledku vyplývá, že V?HA je pro nás opravdu jedním z nejdůležitějších kritérií, které je sráženo na nohy pouze sestřičkou CENOU. Je nám prd platné, pokud má zimní spacák půl kila, když na něj nebudeme mít peníze. A že jich máme málo (stačí se podívat do rozpočtu :) S něčím snad pomůžou sponzoři – uvidíme.

Pusťme se tedy do toho. Pro přehlednost rozdělíme výbavu do několika kategorií, u toho, co je zajímavé, se zastavíme a rozvedeme víc, samozřejmé věci jen zmíníme, možná ani to ne. Taková dost pofidérní kategorie je oblečení, jednak protože si určitě nebudemem moct dovolit vzít všechno, co bychom chtěli/potřebovali, druhak se stejně většina postupně rozpadne a bude se muset nahradit a do třetice se asi budeme nákupy/zahazováním trochu přizpůsobovat aktuálním arktickým/tropickým podmínkám podle toho, kde budeme.

2 komentáře k článku "Vybavení na cestu – obecně"

 1. Michal

  NAzdarek. Super stránečky. Díky za mejlík a odkázek na ně. Přepolsal jsm známým.

  Čago
  Michal

 2. Ludvík

  2Michal: Díky za kompliment :-)

Naši sponzořiCestovní pojištění
Cestovní pojištění od GENERALI

Asistenční služba
Asistenční služba EUROP ASSISTANCE

Hosting stránek
a doména
Profesionální webhosting IGNUM

Stan, spacáky, vařič
Outdoorová výbava COLEMAN

Batohy
Batohy TREKSPORT

Bundy a kalhoty
Gore oblečení TILAK

Nabíječka, baterie
Energie od AVACOMu

Dezinfekce vody
Dezinfekce vody AQUAPLUS

Nádobí, rukavice
Outdoorová výbava YATE

Zpracování fotografií
Zoner Photo Studio

Cestovní kancelář
Cestovní kancelář Alpina

Autobusová doprava
Autobusová doprava Jenda

Prosm, zkontrolujte zadan daje

Pro dokonen rezervace prosm opite kd:

Dkujeme, drek jsme zarezervovali.

Kopii e-mailu s rezervac jsme zaslali vm i organiztorovi svatby.